Create an account


Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Neden Half-Life'ı bu kadar seviyoruz bize kazandırdıkları ne?

#1
Evet direkt söze girişelim Half-Life 1 bize neler kazandırdı olayı ne, bu arada bunları biz biliyor olabiliriz ama aramıza yeni insanlar geldiği vakit bu yazı onlara küçük bir önsöz olsun Half-Life 1 ilk kusursuz 3D fps oyunu deneyişimiz grafikleri zamanına göre gerçekten çok güzel, İlk hikayeli fps oyunu, Mmofps türünün Babası, ilk kez bir oyunda kutu fizikleri görüyoruz, Mekan değişikliklerini oyuncuya hissettirmiyor, Loading ler dışında ara sahneyle veya cutscene ile oyun bölünmüyor, Half-Life 1 yapmak istediğini yapıyor. Bu gerçekten inanılmaz birşey . Bu arada şöyle bir baktığımızda Half-Life 1 bize çok fazla şey kazandırmış Half-Life başlı başına büyük bir devrimdir. Half life 2 ye de şöyle bir bakalım. 
Half-Life 2 bize neler kazandırdı. Half-Life 2 karakterler çok özgün, Freeman sessiz olmasından dolayı karakterler konuştuğunda bizimle konuşuyormuş gibi hissediyoruz, oyunda hiçbir Cutscene yok bu yüzden oyun sizi değilde siz oyunu yönetiyorsunuz hissiyatı veriyor, Karakterler incelikle tasarlanmış, karakterlerin hepsi akılda kalıcı
Oyunda hiçbir zaman atlaması yok Freeman ın gördüğü şeyleri bizde görüyoruz ve bu bizi hikayeye dah çok bağlıyor, Freeman gitmesi gereken uzun yolculuklara şahit oluyoruz, Hikayenin derinliği, Dialogların zenginliği sayesinde kendimizi Half-Life evreninde hissediyoruz, oyundaki düşmanların fazlalığı ile silahların fazlalığı birbiriyle çok uyumlu. Bu oyunda ilk kez bu kadar gerçekçi karakter fizikleri ve nesne fizikleri ile karşılaşıyoruz ve bu fizikler şu zamanlardaki oyunlarda yok. Half-Life 2 ye bir yolculuk hikayesi diyebiliriz ve oyun atmosferi hem başarılı bir şekilde işliyor hemde atmosferi değiştirdiğini size hissettirmiyor kısacası Half-Life 2 bir başyapıt ve oyun dünyasında eşi ve benzeri yoktur. Bu arada Half-Life 2 bana göre dünyanın en iyi fps oyunudur Half-Life 2 üzerine tanımam. Half-Life 2 yi oynarken ben de yarattığı hisler gerçekten iki kelimeyle anlatılamaz. Bu konu hakkındaki düşüncelerini yorum olarak belirtebilirsiniz okuduğunuz için teşekkürler.
AlıntıForuma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar):
1 Ziyaretçi

Forum software by © MyBB Theme © iAndrew 2016